Dąbki – duży potencjał malego kurortu

Małe miejscowości turystyczne kryją w sobie ogromny potencjał, który coraz częściej jest dostrzegany przez Polaków. Świadczy o tym chociażby znacznie większy niż w minionych dekadach udział takich miasteczek i wsi w rynku turystycznym. Są cichsze, spokojniejsze, dobrze położone, ze świetną lokalizacją pensjonatów i ośrodków wczasowych, a przy tym zdecydowanie tańsze od wielkich miejscowości i kurortów. Nic więc dziwnego, że miasteczka takie jak Dąbki w ostatnich latach znacznie się rozwinęły, a proces ich modernizacji trwa nadal. 

Nadmorskie atrakcje

Nie powinno to jednak dziwić, ponieważ ciekawostki w takich miejscowościach są w zasadzie identyczne z tymi, z którymi mamy do czynienia w nadmorskich kurortach. Zarówno więc turyści nocujący w Trójmieście, jak i Ci którzy wynajmują pokoje mają zapewniony taki sam dostęp do morza, plaży, rejsów statkami, smażalni i wędzarni ryb, wypożyczalni sprzętów plażowych itd. Różnić się może jedynie zasięg poszczególnych udogodnień lub ich liczba, ale nie zmienia to faktu, że każdy może z nich swobodnie korzystać.

Dodatkowo warto wspomnieć, że w małych miejscowościach o wiele wygodniej się plażuje, ponieważ nie ma takiego tłoku i ścisku. Dotyczy to również restauracji czy miejsc noclegowych, które można łatwiej i szybciej wynająć, nierzadko za atrakcyjnie niskie ceny. Nie wolno też zapominać, że mniejsze miejscowości to przede wszystkim większy komfort wypoczynku: większa anonimowość, prywatność i zdecydowanie bardziej rodzinna atmosfera wakacji.

Turystyczny raj

W wielu broszurach informacyjnych oraz nadmorskich przewodnikach, miejscowości takie jak Dąbki są więc często wychwalane jako miejsca, w których można wypocząć w ciszy, a jednocześnie dobrze się bawić. Dzięki swojemu położeniu mają doskonałe trasy dojazdowe i komunikacyjne z większymi miastami, a ich baza noclegowa oferuje pokoje w każdej jakości i standardzie. Coś dla siebie znajdą więc i ludzie młodzi, którzy lubią sypiać pod namiotami czy w wieloosobowych pokojach, oraz starsze osoby potrzebujące ciszy i wygodnych, prywatnych kwater, jak i rodziny z dziećmi, dla których stworzono przestronne pokoje wypoczynkowe. Turyści w Dąbkach nie mogą też narzekać na brak atrakcji kulturowych, ponieważ co roku dzieje się tu w okresie wakacyjnym wiele ciekawych inicjatyw – od kabaretów, przez koncerty, po występy regionalnych zespołów i kapel.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dąbki – duży potencjał malego kurortu

  1. Honorata pisze:

    Dąbki są spokojne, jeśli ktoś szuka spokoju na wakacjach, a nie wielkich rozrywek, to jak najbardziej!

Dodaj komentarz