Jurata – luksus nad polskim morzem

Jurata jest nadmorskim kurortem położonym na Półwyspie Helskim. Historia tej miejscowości sięga 1928 roku. Miejscowość od razu zyskała duże uznanie turystów. Na miejscu można wypoczywać na różne sposoby: aktywnie – uprawiając różne sporty, czy odbywając wycieczki po Juracie i okolicznych miejscowościach, ale także spędzając czas na plaży, czy zwiedzając miejsca o interesującej historii – możliwości jest wiele. W Juracie znajdują się dwie plaże.

Jedna z nich to nadmorska, która jest nie tylko piaszczysta, ale także bardzo szeroka i zadbana, dlatego też jest uznawana za jedną z najbardziej atrakcyjnych plaż na polskim wybrzeżu. Druga plaża przy zatoce jest nieco mniej atrakcyjna, lecz jest chętnie odwiedzana przez amatorów różnych sportów wodnych. Przy plaży działa szkółka windsurfingowa, w której wiele osób zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Podczas pobytu w Juracie warto wybrać się na spacer po miejscowym deptaku, który jest wyjątkowo urokliwy ze względu na otaczające go z dwóch stron drzewa, a także liczne ławeczki postawione po obu jego stronach. Deptak ciągnie się aż do mola, które ma długość 320 metrów. To wręcz wymarzone miejsce na romantyczne spacery.

Podczas pobytu w Juracie nudzić się nie będą także rodzice spędzający urlop z dziećmi. Na terenie kurortu znajduje się Park Linowy, który jest pełen atrakcji dla osób w każdym wieku. Zostały tam przygotowane trasy dla osób dorosłych i dla dzieci. W Juracie znajduje się także bawialnia dla dzieci Rozumkowo, gdzie dzieci bawią się w gry przygotowane przez animatorów. Ciekawym pomysłem może być także wycieczka, na przykład rowerowa, do oddalonego o 11 km Helu. To miejsce, w którym można zobaczyć między innymi fokarium (np. tu: facebook.com/Fokarium/). Dużą atrakcją jest odwiedzanie tego miejsca w porze karmienia, kiedy to foki przebywające w fokarium pokazują różne sztuczki, aby dostać nagrodę. Innym punktem wartym zobaczenia jest Latarnia Morska. Jest ona udostępniona do zwiedzania – warto się zdecydować na wspięcie się po jej schodach, by zobaczyć widok roztaczający się ze szczytu tej 40 metrowej wieży. Ten nadmorski kurort jest licznie odwiedzany przez turystów, dlatego też chcąc spędzić tam urlop warto zarezerwować miejsce noclegowe (np. tu: meteor-turystyka.pl/noclegi,jurata,0.html) jeszcze kilka tygodni przed wyjazdem. Na terenie Juraty noclegi oferują liczne pensjonaty, apartamenty, istnieje możliwość wynajęcia domku letniskowego, czy prywatnego mieszkania. Jak widać baza noclegowa miejscowości jest naprawdę duża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz