Międzywodzie na udane wczasy

Międzywodzie – urocza nadmorska miejscowość, położona bardzo blisko niemieckiej granicy, zapraszająca w swoje progi każdego, kto tęskni za urlopem i wczasami z prawdziwego zdarzenia. Położona jest w województwie zachodniopomorskim w bliskim sąsiedztwie takich miejscowości jak Dziwnów, Dziwnówek czy Międzyzdroje. Posiada własne atrakcje, dzięki czemu jest uznawana za wyjątkową i wyróżniającą się na tle innych, znajdujących się w tym regionie miejscowości. Warto wiedzieć, że do 2005 roku posiadała zezwolenie na prowadzenie na tych terenach działalności uzdrowiskowej. Warunki zdrowotne rzeczywiście pomagają tutaj w osiągnięciu lepszej kondycji psychicznej i fizycznej, a na pewno pomagają też wrócić do pełnego zdrowia.

Choć miejscowość posiada zaledwie liczbę nieco ponad 600 mieszkańców, to baza noclegowa jest komfortowa i przygotowana zgodnie z oczekiwaniami każdego turysty – zarówno polskiego, jak i zagranicznego. Noclegi w Międzywodziu (https://meteor-turystyka.pl/) to miejsca, które każdy wczasowicz będzie jeszcze długo wspominał i będzie chciał tutaj wracać, o czym świadczą liczne komentarze i pozytywne opinie użytkowników internetowych.

Międzywodzie, choć może trudno w to uwierzyć, położone jest nie na stałym lądzie a na wyspie Wolin, która z każdej strony otoczona jest wodą. Do lądu stałego dzieli ją ledwo kilka kilometrów w niektórych miejscach. To jedyne takie miejsce w Polsce, w którym możemy spotkać się z taką sytuacją. Pozwala to jednak na „spróbowanie życia wyspiarza” – choć na pewno to stwierdzenie jest mocno naciągane.

Międzywodzie posiada wiele atrakcji, podobnie jak cała okolica, a wśród największych z nich możemy zaliczyć to, za czym tęskni każdy miłośnik wczasów nad morzem, czyli plażę – piękną, piaszczystą, zadbaną i zachęcającą do skorzystania z niej. Na terenie całej wyspy znajduje się przepiękny, niesamowity Woliński Park Narodowy, który kryje w sobie wiele tajemnic. Jednym z najważniejszych jego sekretów jest posiadanie wyjątkowych, najwyższych na całym polskim wybrzeżu klifów – osiągają one nawet 93 metry wysokości nad poziomem morza. Jest tu także wiele gatunków ptaków, w tym przede wszystkim ma swoje siedlisko orzeł bielik. Międzywodzie posiada również przystań jachtową, nad którą warto się wybrać, a być może nawet skorzystać z rejsu po Bałtyku. Bez dwóch zdań jest to magiczna miejscowość, którą warto wybrać na swój wypoczynek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz