Okuninka zachwyca przyrodą i krajobrazami

W województwie lubelskim możemy znaleźć wiele ciekawych i pięknych miejsc. Jednym z nich jest niewielka miejscowość Okuninka, która zlokalizowana jest nad Jeziorem Białym [https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Bia%C5%82e_(wojew%C3%B3dztwo_lubelskie)]. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów ze względu na świetną lokalizację. Osoby przyjeżdżające tutaj w sezonie letnim cenią sobie spokój i bliski kontakt z przyrodą. Mieszkańcy Okuninki prowadzą wiele miejsc noclegowych, takich jak domki gościnne, pensjonaty oraz pola namiotowe []. 

Miejscowość ta jest idealnym miejscem na spędzenie swojego letniego wypoczynku. Mnogość atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, ale przede wszystkim piękne jeziora przyciągają tłumy turystów. Jezioro Białe, nad którym położona jest Okuninka posiada około stu sześciu hektarów powierzchni. Objęte jest ochroną Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Miłośnicy przyrody mogą znaleźć na tym terenie wiele ciekawych miejsc.

Sobiborski Park Krajobrazowy jest rozmieszony na terenie około dziesięciu tysięcy hektarów. Możemy znaleźć tutaj wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Rozlokowany jest on głównie na siedliskach borowych oraz brzezinach bagiennych, co sprawia, że jest naturalnym miejscem bytowania gatunków, takich jak objęty ochroną żółw błotny. Na terenie tego parku możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z obiektów, które koniecznie trzeba odwiedzić jest Dąb Bolko, który liczy sobie ponad sześćset lat. Uznawany jest za pomnik przyrody. Miejscem, w które koniecznie trzeba się wybrać, będąc w Okunince, jest Poleski Park Narodowy, którego powierzchnia wynosi około dziesięć tysięcy hektarów. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych gatunków ptaków objętych ścisłą ochroną, takich jak orlik, bielik czy bocian czarny, a także sowa błotna. Unikatowa flora nadaje temu miejscu wyjątkowy charakter. Możemy spotkać tutaj między innymi trzy gatunki rosiczek oraz bagnicę torfową, która występuje niezwykle rzadko na terenie Polski.

Bardzo ciekawym obiektem jest także Poleski Obszar Chronionego Krajobrazu, który obejmuje powierzchnię liczącą około czterdzieści tysięcy hektarów. Znajdziemy tam dziewiczą przyrodę, w którą nie ingerował człowiek. Miejsce to jest bardzo często wykorzystywane do sesji fotograficznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz