Park Mużakowski

Park ten jest największym parkiem powstałym w stylu angielskim w Polsce a także w Niemczech. Jego powierzchnia wynosi 730 ha. Styl angielski polega na komponowaniu elementów naturalnych przyrody, czyli rzeki, łąki, wąwozy i inne. Piękno tego ogrodu polega na tym, z przypomina naturalną scenerię parku krajobrazowego, mimo iż został on starannie zaplanowany a także zaaranżowany.


Jest to miejsce doskonałe na wszelkie formy wypoczynku. Dzięki znajdującym się alejkom, ścieżkom i drogom można wybrać się na spacer, ale również na wycieczki rowerowe. Po niemieckiej stronie mieści się renesansowy Nowy Zamek, Stary Zamek, późnogotycki kościół protestancki, które warto zobaczyć z bliska. Wspaniałe położenie ogrodu na brzegu jeziora Luciesee w pobliżu czerwonolistnego 220-letniego buku dodaje jeszcze większego uroku.
Może to być dobry sposób, aby przyjemnie spędzić weekend w miłym gronie. W okolicy tego parku znajduje się wiele innych atrakcji, z których można skorzystać. Jest to na przykład kopalnia odkrywkowa, park krajobrazowy Łuk Mużakowa, Leśna Kolej Musakau, Park w Kromlau, park głazów narzutowych w Nochten, szlaki turystyczne wzdłuż Nysy Łużyckiej i inne, które zapewnią wspaniały pobyt 😉