Po spokój ducha do Kościeliska

Każdy kto kiedykolwiek miał okazję zobaczyć polskie góry, z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzi, że Tatry to najładniejsze polskie góry. Nic dziwnego, bo za wyjątkiem Alp to Tatry są najbardziej monumentalnymi górami w Europie. Nie ma osoby, która by się nimi nie zachwyciła. Mimo, iż wspinanie się w nich to duża sztuka, bo są to góry niebezpieczne to ogromna ilość osób na zimowy – nie tylko aktywny wypoczynek wybiera właśnie Tatry. Zatem jeśli szukamy bazy wypadowej – to podpowiedź może być tylko jedna – Kościelisko.

To urokliwe, górskie miasteczko leży w samym sercu Tatr, otoczone dolinami: Chochołowską i Kościeliska, jak również Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Należy więc zdecydować się na regionalne noclegi, które umożliwia doskonale dobrana baza noclegowa. Nie sposób więc uwierzyć, że miasto jest otoczone wszystkim co najpiękniejsze. Co do położenia geograficznego, to miasteczko położone jest w samym sercu Tatr, przy granicy Polsko-Słowackiej, w województwie małopolskim. Jego położenie sprawia, że z Kościeliska wszędzie jest blisko: do stolicy województwa – Krakowa, do granicy ze Słowacją, do słynnego Zakopanego, do przełomu Dunajca.

Oczywiście z racji położenia Kościelisko to głównie baza dla górskich piechurów i taterników ale można również po prostu odetchnąć świeżym, górskim powietrzem i pomedytować nad sensem życia. Każdy w tym mieście znajdzie coś dla siebie. W związku z czym też nigdy nie jest tak, że się da zapomnieć o tym mieście. Kto raz przyjechał do Kościeliska, wracał tu będzie już zawsze. To miasto ma w sobie coś takiego, że przyciąga ludzi z powrotem. Nie ważne jak bardzo nie przepada się za górami, zawsze w tym mieście zostawia się cząstkę siebie. Kościelisko to nie tylko piękne widoki, to również cudowni, otwarci oraz gościnni mieszkańcy. Zatem lepiej mieszkać u gospodarza – górala, który nieba nam przychyli niż wydawać krocie na hotel.

Kościelisko to miejsce, w którym człowiek może się zatrzymać, zrozumieć to co w życiu jest najważniejsze. To raj na ziemi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Po spokój ducha do Kościeliska

  1. jokerrr pisze:

    Tak jak wspomniano w poście, wszędzie stąd blisko, świetna opcja żeby zrobić sobie w Kościelisku przystanek podczas podróży po Małopolsce.

  2. Alfred pisze:

    Jadę tam w tym sezonie letnim, polecacie jakieś noclegi/ tanie kampingi?

  3. janosik pisze:

    Ja tam do Kościeliska na nocleg się po przygodę i adrenalinę wybieram

Dodaj komentarz