Pomysły na ciekawe wakacje w Sromowcach Wyżnych

Sromowce Wyżne to jedna z bardziej malowniczo położonych miejscowości w Pieninach. Do jej największych zalet poza przepięknymi widokami oraz czystym powietrzem zalicza się z pewnością baza noclegowa [tu: ]. Trudno jest tu co prawda znaleźć wielkie hotele, ale sporo jest za to niewielkich pensjonatów i kwater prywatnych, które przyciągają licznych turystów przytulnymi wnętrzami. Wybierając się na urlop do Sromowiec, warto skorzystać z możliwości wcześniejszej rezerwacji noclegu, dzięki której można liczyć na spory upust cenowy. Najlepsze oferty wypoczynku dostępne są na stronach internetowych pod hasłem “noclegi Sromowce Wyżne”.

Ruch turystyczny na obszarze Pienin widoczny jest przez cały rok, jednak jego największe natężenie można zaobserwować podczas letnich wakacji szkolnych. Sporo turystów przyjeżdża tu również w okresie ferii zimowych. W okolicy Sromowiec działa kilka tras zjazdowych, a najpopularniejszy wyciąg znajduje się w Szczawnicy. Trasy zjazdowe są oświetlone oraz naśnieżane w razie potrzeby, dzięki czemu szaleć na dwóch deskach można również przy nieco gorszych warunkach atmosferycznych oraz po zachodzie słońca.

Pieniny cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów z całej Polski. Równie chętnie na wypoczynek przyjeżdżają tu zarówno wytrawni turyści piesi, spragnieni długich wędrówek po górskich szlakach, jak i rodziny z małymi dziećmi, które nastawione są na nieco bardziej bierny wypoczynek. Okolica ta jest również znana jako centrum uzdrowiskowe południowej Polski, a wszystko to dzięki wodom mineralnym, jakie wypływają w położonej niedaleko Szczawnicy. Jeśli Pieniny to dla Was za mało, powinniście będąc w Małopolsce wybrać się w Tatry.

Pieniny to góry wapienne o charakterystycznych wyglądzie. Cechują się również niewielkim nachyleniem stoków, dzięki czemu na wędrówki po nich mogą się wybierać również osoby dopiero zaczynające swą przygodę z turystyką pieszą. Szlaki są co prawda doskonale oznaczone, jednak przed planowaną wycieczką w góry warto wybrać się do punktu informacji turystycznej, aby zakupić mapę i przewodnik po najciekawszych atrakcjach okolicy.

Najpopularniejszymi szlakami w Pieninach są te prowadzące na Trzy Korony, Sokolicę oraz Wysoką. Osoby, które nie lubią chodzić, a chcą podziwiać piękną panoramę tatrzańskich szczytów, mogą skorzystać z kolejki działającej w Szczawnicy, która w czasie zimy zamienia się w wyciąg narciarski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Pomysły na ciekawe wakacje w Sromowcach Wyżnych

 1. Skakanka pisze:

  Wędrówki jak najbardziej. 🙂 Magda Czyżew będzie wpis o Bałtyku?

 2. Fenia pisze:

  Bardzo lubię Pieniny, szczególnie Szczawnicę – to świetna baza noclegowo-wypadowa!

 3. MarkoR pisze:

  Ja czytałem ciekawy wpis o Karwi 🙂 ale mogłoby być więcej o nadmorskich miejscowościach

 4. Gilbert pisze:

  @Fenia popieram Cię w 100%. Baza noclegowa Szczawnicy jest bardzo duża i atrakcyjna cenowo.

 5. Magdalena pisze:

  Pieniny to najpiękniejsze miejsce na ziemi 🙂

 6. Bylinka pisze:

  Ja czekam na wpis o Mazurach, mam nadzieję, że autorzy bloga kiedyś wybiorą się na Mazury

Dodaj komentarz