Skansen Pszczelarski w Ełku

Wyjeżdżając na wakacje, staramy się przede wszystkim wypocząć. Na szczęście coraz częściej staramy się wybierać miejsca ciekawe. Nie liczy się dla nas już to, czy morze jest blisko. Świadczy to o zmianie, jaka w nas zaszła. Szukamy miejsc, które nas czegoś nauczą, chcemy się rozwijać, poszerzać horyzonty. Można to robić na różne sposoby. Podstawowym jest nauka z książek, ale urlop to nie czas na zaszywanie się w pokoju hotelowym z lekturą. Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście zwiedzanie. Nie każdy jednak wytrzyma dwa tygodnie w kościołach, bo to one są głównym celem naszych wyjazdów. Możemy się z tym spierać, ale faktów nie oszukamy. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy, że zaproponujemy Wam obejrzenie innego miejsca. Jesteśmy wręcz pewni, że nasza propozycja Was co najmniej zadziwi. Będziemy wniebowzięci w momencie, w którym, choć część zdecyduje się na odwiedzenie tego nietypowego miejsca.

Lokacją, którą się dzisiaj zajmiemy, jest Skansen Pszczelarski. Znajduje się on w sąsiedztwie kolejki wąskotorowej, a raczej dworca, przy którym stają te niespotykane już zbyt często pojazdy. Warto jednak uzmysłowić, że znajdujemy się aktualnie w Ełku, czyli mieście, które skryte jest pomiędzy wszechobecnymi lasami i pięknymi jeziorami, które każdego roku kuszą tysiące Polaków. Na terenie galerii znajdziemy wiele obiektów, które związane są z tym rzemiosłem. Nie brakuje tu oczywiście uli oraz przyrządów służących do pozyskiwania miodu. Wszystko to rozmieszczone jest na dość sporym terenie, dzięki czemu uda nam się zobaczyć prawdziwy wygląd pasieki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pasieka), w której żyją pszczoły. Co ciekawe, w kilku ulach znajdują się żywe osobniki. Dostęp do nich mają jedynie pracownicy ośrodka, ponieważ użądlenie tych owadów w skrajnych przypadkach może prowadzić do poważnych uszkodzeń układu nerwowego, a nawet do śmierci.

Oczywiście, planując zwiedzanie tego miejsca, nie możemy zapomnieć o noclegach (). Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie czegoś w samym Ełku, który może pochwalić się naprawdę zmodernizowaną bazą noclegową, która sprosta wymaganiom odwiedzających ją turystów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz