Trzęsacz dla aktywnych i nie tylko

Trzęsacz to niewielka, malownicza miejscowość nad polskim morzem, idealna na wakacje dla tych, którzy chcą spędzić urlop w miejscu zacisznym i klimatycznym. Sprzyja też aktywnemu wypoczynkowi na różne sposoby, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wczasowiczom lubiącym wylegiwać się na plaży.

Najbardziej znanym miejscem w Trzęsaczu są ruiny kościoła na klifie. Tak naprawdę wybudowano go pierwotnie, na przełomie XIV i XV wieku, prawie 2 km od brzegu, jednak podmywany przez fale klif w końcu cofnął się tak bardzo, że zawaliła się do morza niemal cała budowla – do dziś zachowała się tylko jedna ściana. Pewnie i ona któregoś dnia zniknie, na razie jednak poczyniono starania, aby zabezpieczyć klif i znajdujący się na nim unikatowy zabytek.

Niedawno wybrzeże w Trzęsaczu wzbogaciło się o platformę widokową, wznoszącą się z klifu około 10 m nad położoną niżej plażą. Podziwiać z niej można same ruiny z perspektywy w inny sposób niedostępnej, jak i panoramę otwartego morza. Sama plaża natomiast jest piaszczysta i szeroka, przypadnie też do gustu osobom, które nie lubią ścisku i hałasu, gdyż rzadko bywa tu naprawdę tłoczno. Na odcinku ok. 200 metrów jest strzeżone kąpielisko, gdzie można bezpiecznie zażywać morskich kąpieli.

W całej gminie Rewal, do której należy Trzęsacz, dostępne są wypożyczalnie rowerów i wytyczone szlaki, można więc skorzystać z tej formy wypoczynku na sportowo, kiedy już znudzą nam się kąpiele słoneczne. Wzdłuż wybrzeża przebiegają także rowerowe i piesze trasy turystyczne prowadzące przez całą Europe. Krótsza lub dłuższa wycieczka nimi pozwoli zobaczyć wiele malowniczych miejsc. Nie brakuje też atrakcji takich jak parki linowe, baseny, quady czy różne obiekty sportowe. Niedaleko kąpieliska, na górze klifu natomiast znajdziemy polanę doskonałą do startu paralotni, z której można wznieść się z wiatrem bez trudu.

Na turystów czekają różnorodne obiekty oferujące nadbałtyckie noclegi i Trzęsacz zadowoli każdego, czy to ceniącego sobie bliskość natury i planującego wczasy pod namiotem lub w domku letniskowym, czy szukającego luksusowego ośrodka. Baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne dają w sezonie duże możliwości wyboru. Można także spędzić czas korzystając z mniejszych i większych imprez sportowych czy rozrywkowych – pomimo niewielkich rozmiarów i zacisznego charakteru miejscowość do zaoferowania ma wiele.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Trzęsacz dla aktywnych i nie tylko

  1. Lidia pisze:

    Muszę się w końcu wybrać do Trzęsacza i zobaczyć ten zachowany fragment kościoła, zanim na dobre pochłonie go morze

Dodaj komentarz