Zabytkowy kwidzyński spichlerz

Kwidzyn to miasto bogate w wysokiej klasy budynki architektoniczne, pochodzące z przełomu różnych wieków. Przyjeżdżając tu na kilka dni, można zobaczyć wiele obiektów, które są oznaczone mianem zabytków. Dzięki takiej wycieczce większość osób wzbogaci swoją wiedzę, a być może także się zainspiruje. Chociażby osiemnastowiecznym spichlerzem. Polskie miasta są idealnym rozwiązaniem na spędzenie weekendu. Jednym z ciekawszych przedstawicieli miejscowości położonych na północy jest Kwidzyn. Turysta przyjeżdżający do miejscowości może liczyć na noclegi w odpowiedniej cenie. Wraz z upływem czasu miasto zrozumiało, że jego siła łączy się nie tylko z fabrykami, ale również turystyką. Dzięki temu obecnie zaplecze noclegowe jest pełne ciekawych ofert, które można dobrać do indywidualnych potrzeb. A warto przyjechać chociażby na kilka dni, bo atrakcji jest tu niemało.

Poza zabytkowymi kamienicami, dużym zamkiem będącym pozostałością po Krzyżakach i byłym Konsulatem Rzeczpospolitej Polskiej w mieście można zobaczyć tradycyjny spichlerz. A czym była ta budowla? Otóż w dawniejszych czasach budowano kilkukondygnacyjne budynki w celu przechowywania w nich różnych towarów, głównie ziaren zbóż. Budowniczowie zazwyczaj stawiali murowane magazyny z windą, a także rynnami spustowymi. Ponadto zdobili je interesującą elewacją, która była charakterystyczna dla danej epoki. W Kwidzynie znajduje się czterokondygnacyjny spichlerz zbudowany wraz z piwnicą i poddaszem. Jest to jeden z największych magazynów w okolicy, który dzisiaj stanowi obiekt turystyczny. Pochodzący z osiemnastego wieku budynek powstał na miejscu dawnych stodół, a także kwidzyńskiego domu słodowego. Przyglądając się mu z zewnątrz, można podziwiać charakterystyczną technikę budowy na tych terenach z wykorzystaniem czerwonych cegieł (mur pruski).

Jeżeli jednak spichlerz okazałby się dla podróżnych niezbyt ciekawym zabytkiem, to mogą oni skorzystać z drugiego, gdzie obecnie znajduje się lubiana przez mieszkańców kawiarnia. Tak urocze miasto jak Kwidzyn na swoich terenach posiada masę budowli, których próżno szukać w innych rejonach Polski. Przykładem jest chociażby osiemnastowieczny spichlerz. Budynek jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Polsce, dlatego dużo osób chętnie udaje się na jego zwiedzanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz