jezioro wigry

Jezioro Wigry jest uznawane za jeden z najczystszych zbiorników wodnych w Polsce. To jezioro rynnowe położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Kształtem przypomina ono literę "S". To świetne miejsce na wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody. Znajduje się tu strefa ciszy i obowiązuje zakaz pływania łodziami spalinowymi.

To zapierające dech w piersiach miejsce nazywane jest jeziorem o kryształowej toni. Strefa ciszy umożliwia cieszenie się w pełni wypoczynkiem w otoczeniu zatok i gęstych lasów. Restrykcje pozwalają na pełną regenerację z dala od zgiełku codzienności. W specjalnie wyznaczonych miejscach można biwakować i rozpalać ogniska. Atrakcje dla siebie znajdą też osoby preferujące aktywny wypoczynek. Warto poznać wszystkie atrakcje tego niezwykłego miejsca.

Jezioro Wigry służy głównie do uprawiania turystyki wodnej, w tym żeglarstwa i kajakarstwa w okresie od 1 czerwca do 31 października. Konieczne jest posiadanie karty wstępu do parku narodowego. Na każdym końcu jeziora znajduje się infrastruktura przystaniowa. To również doskonałe miejsce dla miłośników wędkarstwa, którzy będą mieli wiele okazji do zarzucania przynęty. Przyjeżdżając nad Wigry nie wolno pominąć wycieczek pieszych i rowerowych. Dookoła zbiornika biegnie trasa rowerowa o długości około 46 km. Obowiązkowo należy odwiedzić też Klasztor Kamedułów. Warto wybrać opcję zwiedzania z przewodnikiem. W tym miejscu można podziwiać apartamenty papieskie, kościelne krypty, wieżę zegarową i liczne wystawy.